X
تبلیغات
وکیل جرایم سایبری
دوشنبه 11 مرداد 1389

 اثر آلوئه ‌ورا  بر پوسیدگی دندان

 

 دانشمندان در یک تحقیق جدید دریافته ‌اند که:

 گیاه آلوئه ورا برای مقابله با پوسیدگی ‌های دندانی مفید است.

به گزارش سرویس بهداشت و درمان ایسنا، ‌دانشمندان می ‌گویند: پس از کشف تاثیرات مفید و معجزه‌گر، گیاه آلوئه ورا برای بهبود آفتاب سوختگی، بریدگی‌ ها و تحریکات پوستی و بسیاری از مشکلات و ناراحتی‌ های دیگر، این بار محققان به قدرت شفابخش این گیاه در بهبود مشکلات دندان و لثه پی برده‌اند.

در یک پژوهش جدید معلوم شد که می ‌توان از آلوئه ورا به عنوان یک ماده فعال برای پیشگیری از پوسیدگی‌ های دندانی، در ژل‌های تمیزکننده دندان ها استفاده کرد.

به گفته پژوهشگران آلوئه ورا برای تمیز کردن و تسکین دندان ها و لثه‌ ها مفید است و هم چنین می ‌توان در خمیردندان ها به عنوان ماده موثر برای مقابله با پوسیدگی ‌های دندانی از این گیاه استفاده کرد.

ژل دندان آلوئه ورا مانند خمیر دندان عمل می‌ کند و قادر به نابود کردن باکتری ‌ها و میکروب های بیماری زای موجود در دهان است.

 در پژوهش جدید هم چنین معلوم شد که ژل آلوئه ورا در برخی موارد حتی موثرتر از خمیردندان های معمولی است. آلوئه ورا حاوی ترکیبات شیمیایی است که برای شفای زخم‌ ها یا کاهش درد استفاده می ‌شود، چون خاصیت ضد التهابی دارد.

 

 

 اثر آلوئه ‌ورا  بر پوست

 

آلوئه ورا غالبا در تهیه کرمهای موضعی است و در حفظ رطوبت پوست در پوستهای خشک کمک کننده است. بعلاوه ترکیبات آن در بهبود آثار سوختگی، اثرات ضد التهابی و کاهش اسکار ناشی از زخمها مفید است.

فواید گیاه صبر زرد بر روی پوست شامل :

1- مفید برای پوستهای خشک

2- کمک در بهبود سوختگی، گزش حشرات، تاولها و واکنشهای حساسیتی

3- کمک به حفظ سلامت پوست

4- کمک به حفظ قوام پوست

5- روغن آلوئه ورا می تواند پوست خشک را براق و درخشنده کند

6- کمک به درمان اگزما، سوختگی، پسوریازیس، التهابهای پوستی و زخمها

7- کاربرد عالی در حفظ رطوبت پوست و افزایش خاصیت انعطاف پذیری با اکسیژن رسانی به سلولهای که باعث افزایش استحکام و قدرت بافت سازی می شود.

8- عصاره آن در محصولات آرایشی به عنوان کرمهای ضد چروک، ماسکهای پوستی، رژلب استفاده می شود.

9- کمک به جلوگیری از پیری پوست

10- کمک به برطرف کردن لکهای تیره پوست و کاهش پیگمانهای پوستی

این گیاه در ساخت ژل- کرم، نوشیدنی، کپسول، محلول و عصاره است. آلوئه ورا شامل 75 ماده مغذی مثل ویتامین ها، شکر، کلسیم، سدیم، نیتروژن، آمینواسید، آنزیم، اسید و مواد معدنی است.