X
تبلیغات
رایتل
پنج‌شنبه 12 شهریور 1388
 
وزارت بهداشت اعلام کرد:
مبتلایان آنفلوانزای خوکی 328 نفر
جام جم آنلاین: محمد مهدی گویا رئیس مرکز مدیریت بیماریهای واگیر وزارت بهداشت گفت: تعداد افراد مبتلا به بیماری آنفلوانزای نوع A در کشور به 328 نفر و 2 کشته رسید و این بیماری در برخی کشورها از جمله ژاپن، هندوستان قطر و کویت افزایش انفجاری داشته است.

رئیس مرکز مدیریت بیماریهای واگیر وزارت بهداشت در گفتگو با فارس، افزود: طی هفته گذشته شاهد افزایش انفجاری بیماری آنفلوانزای نوع A در کشور نبودیم و فعلاً هر هفته حدود 50 نفر به تعداد مبتلایان به این بیماری اضافه می‌شود، 2 نفر نیز تاکنون بر اثر این بیماری در کشور فوت کرده‌اند، که یکی یک زن 36 ساله معتاد و مبتلا به بیماری شدید ریوی و دیگری یک پیرمرد 96 ساله به شدت بیمار بود که به درمان جواب ندادند و فوت کردند.

وی اضافه کرد: پیش بینی ما این است که با سرد شدن هوا شاهد افزایش ناگهانی تعداد مبتلایان این بیماری در کشور باشیم. به خصوص اینکه طی هفته گذشته شاهد افزایش انفجاری این بیماری در ژاپن با 110 هزار مبتلا و در هندوستان با 100 نفر فوتی بودیم، همین طور در برخی کشورهای حاشیه خلیج فارس مثل کویت، قطر و عمان نیز این بیماری افزایش انفجاری داشته است.

رئیس مرکز مدیریت بیماریهای واگیر وزارت بهداشت گفت: توصیه ما به همه مردم این است که از سفرهای غیر ضروری به خارج از کشور به خصوص این کشورها که دچار افزایش انفجاری بیماری هستند خودداری کنندو توصیه‌های بهداشتی اعلام شده را رعایت کنند.

گویا افزود: بیماری آنفلوانزای نوع A تاکنون تقریباً تمام دنیا را درگیر کرده و طی 6 ماه گذشته 3 هزار نفر به علت ابتلا به این بیماری جان خود را از دست داده‌اند. بسیاری از کشورها نیز به علت شیوع این بیماری دیگر آمار موارد ابتلا را اعلام نمی‌کنند زیرا دیگر این آمار ارزشی ندارد.

رئیس مرکز مدیریت بیماریهای واگیر وزارت بهداشت گفت: با سرد شدن هوا این بیماری در کشور ما نیز اوج می‌گیرد، مردم باید اصول بهداشتی اعلام شده را به دقت رعایت کنند اما استفاده از ماسک هیچ تأثیری در کنترل این بیماری ندارد و فقط کادر درمانی در مراکز درمانی باید از آن استفاده کنند.