X
تبلیغات
رایتل
دوشنبه 30 دی 1387

7 آبمیوه شفابخش برای انسان

کارشناسان تغذیه 7 نوع آبمیوه شفابخش را نام برده اند که تاثیر زیادی بر سلامت انسان دارد. این آب میوه ها به...
کارشناسان تغذیه 7 نوع آبمیوه شفابخش را نام برده اند که تاثیر زیادی بر سلامت انسان دارد.
این آب میوه ها به شرح زیر است :

1- آب انار :
مملو از آنتی اکسیدان است و مانع بسته شدن عروق قلبی و بروز سرطان پروستات می شود، . آب انار مملو از ویتامین A,C,E و فولیک اسید است.

2- آب پرتقال :

محافظ سیستم ایمنی بدن است و مانع کم خونی می شود.و بهترین منبع ویتامین C و سرشار از فولیک اسید است.
محققان به خانمهای باردار توصیه می کنند نوشیدن آب پرتقال را فراموش نکنند. خوردن آب پرتقال با غذا جذب آهن را آسان تر و نوشیدن یک لیوان آب پرتقال در روز همچنین از بروز آرتروز جلوگیری می کند.

3- آب گریپ فروت :

حافظ سیستم ایمنی بدن و سرشار از ویتامین C است.سرشار از بتاکاروتن است و این خاصیت باعث محافظت پوست از اشعه های مضر می شود.

4- آب سیب :

پرانرژی و محافظ عضله قلب است.

5- آب آناناس :

برای هضم غذا مفید است. به هضم پروتئین های سنگین کمک میکند.حاوی قند و بسیار پر انرژی است. هر 100 میلی لیتر آب آناناس ، حاوی 11 میلی گرم ویتامین C است.

6- آب گوجه فرنگی :

برای سلامت مردان و لاغر شدن مفید است. هر 250 میلی لیتر آب گوجه فرنگی ، 50 کالری ارزش غذایی دارد و باعث تقویت مویرگ ها می شود.

7-آب زغال اخته :

ار التهاب مثانه جلوگیری می کند و باکتری های مضر موجود در مثانه را از بین می برد. همچنین باعث کاهش خطر عفونت های ادراری میشود.آب زغال اخته مملو از ویتامین C است.
محققان توصیه می کنند آبمیوه را با غذا و یا پس از غذا میل کنید. اسید میوه به مینای دندان آسیب میرساند ، بنابراین بلافاصله پس از نوشیدن آبمیوه مسواک بزنید.حداقل نیم ساعت پس از نوشیدن آبمیوه ها مسواک بزنید با مینای دندانتان آسیب نبیند.منبع:واحدمرکزی خبر
حفظ سلامتی 14 سال به عمر فرد اضافه می‌کندیک مطالعه می‌گوید: افرادی که در حفظ سلامتی خود کوشا هستند 14 سال بیشتر عمر می‌کنند. به گزارش ایسنا، پژوهشگران دریافتند نکشیدن سیگار، ورزش کردن، کنار گذاشتن مشروبات الکلی و خوردن روزانه پنج نوبت غذا و میوه و سبزیجات تاثیر بسزایی در افزایش طول عمر دارد.

در این میان سیگار نقش بسیار مخربی در سلامتی فرد دارد و آمار نشان می‌دهد که عامل مرگ 77 درصد افراد سیگاری فقط سیگار است.

در عوض، خوردن مقادیر زیادی میوه و سبزیجات که سرشار از ویتامین C هستند تا 44 درصد سلامتی افراد را حفظ می‌کند.

همچنین به گفته محققان دانشگاه کمبریج، که وضعیت سلامتی 20 هزار زن و مرد 45 تا 79 ساله از سال 1993 تا 2006 را مورد بررسی قرار دادند، خطر مرگ در افرادی که در سیگار کشیده‌اند، مشروبات الکلی نوشیده‌اند، ورزش نکرده‌اند و از خوردن میوه و سبزیجات خودداری کرده‌اند چهار برابر افزایش یافته است.

نتایج این مطالعه در نشریه The Public Library of Science Medicine به چاپ رسیده است.